Zimní sezóna 2021/2022

V zimní sezóně budou probíhat závozy jednou za měsíc od listopadu do dubna. Celkem půjde o 6 závozů.

– 22. 11. 2021

– 13. 12. 2021

– 17. 01.2022

– 14.02. 2022

– 21. 03. 2022

– 11. 04. 2021

Letní sezóna začne po květnových státních svátcích, tedy 9. května.

Cena a platba

Věříme, že si každý člověk zaslouží přístup k zelenině nezávisle na svém finančním příjmu. Zároveň nechceme snižovat hodnotu práce, ať už té pěstitelské, tak i té neziskové. Po dobré zkušenosti v zimní sezóně se bude pokračovat ve 3 cenových variantách (defacto 6-podle frekvence závozu). Při platbě sezóny si sami určíte, která varianta nejvíce odpovídá vašemu příjmu a zázemí.

  • snížená cena: 3000 Kč
  • standardní cena: 4000 Kč
  • podpůrná cena: 5000 Kč

Pro pomoc s orientací, kde se nacházíte na cenové škále, jsme v sekci Dotazy vytvořili návod, podle kterého se můžete (nemusíte) řídit.

Cena by neměla být překážkou v zapojení se do KPZ. Jelikož je jedním z principů i solidarita, lze najít řešení buď v rámci skupiny, nebo s námi osobně.

Pokud nemáte možnost nebo se nechcete zapojit do pravidelného odběru zeleniny, ale přesto byste se chtěli stát naším pravidelným podporovatelem, mrkněte do sekce Chcete nás podpořit.

Pokud vás zajímá z čeho se skládá cena KPZ, podívejte se do sekce Jak tvoříme cenu KPZ.

Forma rozvozu

Zeleninu bude zavážena v bednách.  V bednách bývá zelenina rozdělena podle druhů (např. bedna mrkve, bedna brambor, bedna kapusty atd..). K tomu je přiložen seznam s obsahem jednoho podílu, dle kterého pak služba rozvažujeme.

Obsah podílů

Podíl je zde chápán jako určené množství výpěstků pro jednoho odběratele (jednotlivce, rodinu, dvojici). Podrobnosti o skladbě podílů v průběhu roku naleznete v sekci dotazy.

V zimním podílu bude kladen větší důraz na váhu, pytel bude vážit minimálně 8 kg. Různorodost druhů bude zachována na 8-10.

Podíly v rámci roku 2021 budou obsahovat dobíhající zeleninu z letošní sezónu, tedy bude obsahovat např. i dýně, ředkve, salát, špenát a převážná část bude ještě naše zelenina.

Podíly v roce 2022 budou obsahovat část naší zaskladněné zeleniny, ale už bude závislá i na zelenině překoupené, jelikož v zimním období nejsme schopni zajistit vše z vlastních úrody. Nakupujeme od našich prověřených kolegů z Moravy z Čech a ze Saska, též certifikovaných ekologických zemědělců. (Aleš Horák- farma Baucis, farma Lukava, statek Auenhof, statek Mahlic, Jitka Píchová)

Podíl bude obsahovat hlavně kořenovou zeleninu jako brambory, mrkev, celer, pastiňák, petržel, řepu, cibuli, česnek, ředkve, tuřín. Na poli bude přes zimu kadeřávek, kapusta, pórky a růžičková kapusta, případně kedlubny giganty. V každém podílu bude i 1 výrobek z naší Biozpracovny.

Obsah pytle bývá předem zveřejňován na našem webu v sekci Informace k aktuální sezóně. Obsah tedy nelze měnit.

Na stránkách https://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/aktualni-nabidka si lze přiobjednat i další zeleninu, byliny, marmelády apod. nad rámec svého podílu. Objednávka pak přijde označená a zabalená v papírovém pytli. Pytle se dají vracet na odběrném místě a budou znovu využity.